Login

usercockpit

پنجمین دوره طرح بین المللی «گازپروم» با عنوان «فوتبال برای دوستی» آغاز شد.

جهانی فوتبال 2018 اعلام کرد که پنجمین دوره طرح اجتماعی بین المللی با عنوان «فوتبال برای دوستی» که از 26 ژوئن تا 3 ژوئیه در سنت پترزبورگ (روسیه) برگزار خواهد شد، آغاز گردید.

سال 2017 تعداد شرکت کنندگان، افزایش محسوسی داشته است: تعداد شرکت کنندگان با یک افزایش دو برابری از 32 کشور به 64 کشور رسیده است. برای اولین بار کودکانی از مکزیک و آمریکا در «فوتبال برای دوستی» شرکت خواهند کرد. بدین ترتیب، طرح سبب نزدیک شدن ورزشکاران جوان از 4 قاره -آفریقا، اوراسیا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی- شده است.

دوره پنجم به شکلی جدید برگزار خواهد شد. به جای تیم هایی که در دوره های قبل نماینده باشگاه های مختلف بودند، این بار فوتبالیست های جوان در 8 تیم بین المللی (تیم ملی دوستی) تقسیم بندی خواهند شد.

امروز در جریان قرعه کشی، ترکیب ملیتی این تیم های ملی دوستی و پست هر بازیکن در این تیم ها مشخص گردید. انتخاب بازیکنان در چارچوب «ماراتن دوستی» انجام خواهد شد. کمیته بین المللی برگزاری طرح «فوتبال برای دوستی» همراه با فدراسیون های فوتبال کشورهای مختلف، فوتبالیست های جوان را برای شرکت در این مسابقات در سال 2017 انتخاب می کنند. تیم هایی 8 نفره که شامل دختران، پسران و حتی افراد دارای معلولیت با سن 14-12 سال می باشد، انتخاب خواهند شد.

قرعه کشی به صورت کنفرانس اینترنتی برگزار گردید. در این مراسم مربیان تیم های ملی دوستی زیر شرکت داشتند: میخائیل بابیچ (16 سال، روسیه)، رنه لامپرت (15 سال، اسلونی)، استفان ماکسیمویچ (15 سال، صربستان)، فلیپه سوارز (17 سال، پرتغال)، چارلی سویی (12 سال، چین)، الویرا خرتسوگ (16 سال، سوئیس)، ایگور گریتسیوک (14 سال، اوکراین) و براندن شابانی (15 سال، بریتانیا). همچنین لیلیا ماتسوموتا (15 سال، ژاپن)، نماینده مرکز رسانه ای بین المللی طرح نیز در این مراسم شرکت داشت.

 رنه لامپرت، بازیکن شاخص تیم «ماریبور» در این مراسم اظهار داشت : «من به عنوان بازیکن در مسابقات 2016 شرکت داشتم» من فکر می کنم که بخشی از این طرح بودن باعث افتخار است؛ این موفقیتی بزرگ است که دروازه های جدیدی را پس از شرکت در طرح برای سفرای جوان این برنامه ایجاد می کند. اگر 12 ساله بودم؛ من حتما تمام تلاش خود را می کردم تا یکی از شرکت کنندگان این دوره طرح باشم تا همراه با بقیه شرکت کنندگان در مستطیل سبز فوتبال حضور داشته باشم.

25 آوریل، ده ها هزار کودک و بزرگسال در چارچوب جشن روز جهانی فوتبال و دوستی به شرکت کنندگان در این طرح ملحق خواهند شد. هر کدام از آنها سمبل رسمی طرح یعنی دستبند دوستی را بر دست خواهد بست. دستبند دوستی از دو نخ آبی و سبز تشکیل شده که نماد برابری و رعایت شیوه صحیح زندگی هستند.

اول ژوئیه در سنت پترزبورگ مسابقات بین المللی فوتبال برای دوستی برگزار می شود که در چارچوب آن تیم هایی که بازیکنان آن، فوتبالیست هایی از کشورهای مختلف با توانایی های فیزیکی متفاوت خواهند بود، به میدان می روند.

دوم ژوئیه پنجمین دوره فروم «فوتبال برای دوستی» آغاز خواهد شد که در چارچوب آن کودکان در کنار فوتبالیست های معروف و خبرنگاران، مسائل مربوط به پیشبرد ارزش های طرح در کشورهای مختلف را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

در پایان پنجمین دوره طرح «فوتبال برای دوستی» شرکت کنندگان فروم به تماشای فینال جام کنفدراسیون ها 2017 در استادیوم «سنت پترزبورگ آرنا» خواهند نشست.

مانند همیشه، در تمام طول مدت اجرای برنامه «فوتبال برای دوستی» مرکز بین المللی رسانه ای کودکان فعال خواهد بود. خبرنگاران جوان مانند خبرنگاران بزرگسال در تمام مراسم کلیدی شرکت خواهند کرد.

الکسی میلر، رئیس کمپانی گازپروم اظهار داشت: «گازپروم طرح های بین المللی را دنبال می کند که برای آینده برنامه ریزی شده اند و «فوتبال برای دوستی» دقیقا با این هدف کمپانی همخوانی دارد. ظرف مدت 4 سال، کشورهای شرکت کننده هشت برابر شده اند. امسال در سنت پترزبورگ، فوتبالیست های جوان از چهار قاره جهان با هم دیدار می کنند. این بدان معناست که ارزش های برنامه ما درک شده اند و برای کودکان و نوجوانان در سراسر کره

زمین اهمیت دارند». جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا نیز گفت: طرح «گازپروم»- یکی از برنامه هایی

فلیپ فلوک، مدیر بازرگانی فیفا اظهار داشت: طرح «گازپروم» به کودکان سراسر دنیا این امکان را می دهد تا شنیده شوند. ما از کمک به تمام طرح های کمیته برگزاری برنامه تا جام جهانی فوتبال 2018 خرسند هستیم.

اطلاعات

طرح اجتماعی بین المللی «فوتبال برای دوستی» در چارچوب برنامه «گازپروم برای کودکان» توسط کمپانی گازپروم اجرا می شود. هدف برنامه- توسعه فوتبال کودکان، آموزش تحمل و احترام به فرهنگ های مختلف و ملیت های گوناگون به کودکان از کشورهای مختلف می باشد. ارزش های کلیدی که شرکت کنندگان مد نظر دارند و برای گسترش آنها تلاش می کنند عبارتند از دوستی، برابری، عدالت، سلامت، صلح، وفاداری، پیروزی، سنت ها و افتخار.

اصلی ترین برنامه طرح، فروم بین المللی «فوتبال برای دوستی» است که فوتبالیست های جوان از سراسر جهان را گرد هم می آورد و آنها مسائل مربوط به رعایت ارزش ها در تمام جهان را همراه با خبرنگاران و فوتبالیست های مطرح دنیا مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

جایزه اصلی طرح «فوتبال برای دوستی»، جام نه ارزش است. این جام منحصربه فرد هر سال به یکی از باشگاه های حرفه ای فوتبال دنیا برای اجرای طرح های اجتماعی که به تحقق برنامه های طرح کمک می کند، اعطا می شود. سفیران جوان طرح از طریق رای گیری که در تمام کشورهای شرکت کننده در برنامه «فوتبال برای دوستی» انجام می شود؛ برنده را انتخاب می کنند.

هرساله هزاران نفر در سراسر دنیا به این طرح می پیوندند. تعداد شرکت کنندگان در این طرح از 8 کشور در سال 2013 به 64 کشور در سال 2017 افزایش یافته است. صدها فوتبالیست جوان، سفیر جنبش «فوتبال برای دوستی» و مبلغ ارزش های آن در کشور خود شده اند. سمبل طرح «فوتبال برای دوستی»، دستبند دوستی است که بیش از 400 هزار نفر از جمله کودکان، بزرگسالان، ورزشکاران مطرح، خبرنگاران، بازیگران، سیاستمداران و روسای جمهور کشورهای مختلف آن را در سراسر جهان بر دستشان دارند.

کشورهای شرکت کننده در طرح در سال 2017: اطریش، آذربایجان، الجزایر، آرژانتین، ارمنستان، بنگلادش، بلاروس، بلژیک، بلغارستان، بولیوی، برزیل، بریتانیا، مجارستان، ونزوئلا، ویتنام، غنا، آلمان، یونان، دانمارک، مصر، هند، عراق، ایران، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، قزاقستان، قرقیزستان، چین، کره، لتونی، لیبی، لیتوانی، مقدونیه، مکزیک، موزامبیک، هلند، نروژ، پاکستان، لهستان، پرتغال، رومانی، روسیه، صربستان، اسلواکی، اسلوونی، سوریه، آمریکا، تاجیکستان، تانزانیا، تایوان، ترکمنستان، ترکیه، اوکراین، اروگوئه، ازبکستان، فنلاند، فرانسه، کرواسی، جمهوری چک، سوئیس، استونی، ژاپن، آفریقای جنوبی.

«گازپروم»- کمپانی انرژی بین المللی است. اصلی ترین حوزه های فعالیت- کشف، استخراج، ترانزیت، نگهداری، فرآوری و پالایش گاز (از جمله به عنوان سوخت اتومبیل)، میعانات گازی و نفت و همچنین تولید و پخش سوخت و انرژی الکتریکی می باشد. کمپانی در روسیه، کشورهای آفریقایی، خاورمیانه، اروپا، آمریکای لاتین، آسیای میانه، جنوبی و جنوب شرقی فعالیت دارد.

«گازپروم» براساس میزان ذخایر و حجم استخراج و صادرات گاز بزرگترین کمپانی جهان است که به مصرف کنندگان روسیه و بیش از 30 کشور جهان خدمات ارئه می دهد. «گازپروم» یکی از چهار کمپانی بزرگ تولید کننده نفت روسیه است که از لحاظ میزان توان انرژی الکتریکی حرارتی در روسیه جایگاه اول را در اختیار دارد. «گازپروم» همچنین یکی از کمپانی های پیشرو در تولید انرژی حرارتی می باشد.

«گازپروم» در کنار توسعه فعالیت های تولیدی خود، توجه خاصی هم به برنامه های اجتماعی دارد. «گازپروم» از بسیاری از موسسات ورزشی، برنامه های ورزشی بین المللی و داخلی روسیه حمایت می کند.

برگشت

GLOBAL MEDIA PARTNER

GENERAL MEDIA PARTNER

SPECIAL LANGUAGE PARTNER

Local Media Partner

This website uses cookies to enhance usage, for web analysis, advertising purposes and to integrate social media. You hereby give consent for this website or third-party suppliers to place cookies on your device. For more information please see our privacy policy