Login

usercockpit

اعتقاد و پایبندی به ارزشهای اساسی بشری، ده ها هزار نفر را در سراسر دنیا با هم متحد ساخته است.

25.04.2017آغاز شد، توسعه دهنده صلح، دوستی و رعایت شیوه صحیح زندگی می باشد. ده ها هزار کودک و بزرگسال در بازی های دوستانه، تمرینات مشترک، برنامه های گروهی، ماراتن و جشن های ورزشی شرکت می کنند. فوتبالیست های معروف، مربیان، مجریان تلویزیونی و بازیگران از شرکت کنندگان در این مراسمات در سراسر دنیا حمایت می کنند. 

اولین بار سال 2014 سفرای جوان برنامه اجتماعی «فوتبال برای دوستی» که با حمایت فیفا و یوفا توسط «گازپروم» اجرا می شود، روز فوتبال و دوستی را پیشنهاد دادند. در این روز، هر کسی که به ارزش های انسانی مانند برابری، احترام به سایر فرهنگ ها و همزیستی مسالمت آمیز احترام می گذارد، دستبند آبی و سبز رنگ دوستی را بر دست می بنند. نخ آبی رنگ دستبند، نماد آسمان آرام و نخ سبز آن نماد زمین فوتبال است که در دسترس همگان می باشد.

امسال شخصیت هایی نظیر خیوگو تینللی، مجری و تهیه کننده تلویزیون آرژانتین، کسو لی، سردبیر آژانس خبری در چین، دیموس پیروس، قهرمان سه دوره المپیک از یونان، میودروگ باژویچ، مربی معروف صرب، کوین بلوم، داور بین المللی فیفا از هلند دستبند دوستی را بر دست می بندند.

اشخاصی نظیر برانیسلاو ایوانویچ، مدافع صرب، یوری لودیگین، دروازه بان روس باشگاه زنیت (سنت پترزبورگ، روسیه)، دریک کویت، مهاجم هلندی از باشگاه فاینورد (رتردام، هلند) در مراسم امسال شرکت کردند. تئودوروس زاگاراکیس، که در چارچوب تیم ملی یونان در سال 2004 قهرمان جام ملت های اروپا شده و در حال حاضر نماینده پارلمان اروپاست، در یونان در مراسم برگزار شده، شرکت کرد.

فهد خان، نماینده فدراسیون فوتبال پاکستان احساسات خود را اینگونه بیان کرد: «این خیلی مهم است که انسان ها در تمام دنیا نشان بدهند که به اصول برابری و احترام متقابل پایبند هستند. «فوتبال برای دوستی» این موقعیت را فراهم می آورد و نسل جوان به دنیا درس صلح و دوستی، بدون در نظر داشتن جنس، سن و توانایی های فیزیکی می دهد. خیلی خوشحالم که فدراسیون فوتبال پاکستان به عنوان مجری منطقه ای به این برنامه دعوت شده است. امیدوارم که روزی ما میزبان فینال مسابقات در کشورمان باشیم و بتوانیم کودکان همه دن. مراسمی که برای بزرگداشت روز جهانی فوتبال و دوستی امروز در اروپا، آسیا، آفریقا، آمریکای شمالی و جنوبی

یا را به پاکستان دعوت کنیم».

اطلاعات

روز جهانی فوتبال و دوستی در بیش از 60 کشور دنیا از جمله در روسیه، ایالات متحده، برزیل، هند، چین، آلمان، فرانسه، الجزایر، سوریه، عراق، ژاپن و سایر کشورها جشن گرفته می شود. در زمان برگزاری این روز، بیش از 400 هزار نفر درگیر مراسم جشن بودند. صدها فوتبالیست در سال های گذشته از روز جهانی فوتبال و دوستی حمایت کرده اند: اسطوره فوتبال جهان فرانتس بکن باور (آلمان)، یکی از بهترین مهاجمان قاره آفریقا دیدیه دروگبا (ساحل عاج)، مدافع مشهور رئال مادرید، میشل سالگادو (اسپانیا)، آندری آرشاوین، بازیکن سابق آرسنال (روسیه)، کاپیتان سابق تیم ملی پرتغال ویتور بایا و سایر ستارگان دنیای فوتبال جهان

برنامه اجتماعی جهانی «فوتبال برای دوستی» توسط گازپروم از سال 2013 آغاز شده است. این برنامه کودکانی از ملیت های مختلف، جنسیت های گوناگون با توانایی های فیزیکی متفاوت را متحد می سازد. دوستی؛ صلح و برابری؛ ارزش های کلیدی هستند که توسط شرکت کنندگان «فوتبال برای دوستی» توسعه پیدا می کنند. هدف برنامه- توسعه فوتبال کودکان، آموزش تحمل و احترام به فرهنگ های مختلف و ملیت های گوناگون به کودکان از کشورهای مختلف می باشد. ارزش های کلیدی که شرکت کنندگان مد نظر دارند و برای گسترش آنها تلاش می کنند عبارتند از دوستی، برابری، عدالت، سلامت، صلح، وفاداری، پیروزی، سنت ها و افتخار.

برگشت

GLOBAL MEDIA PARTNER

GENERAL MEDIA PARTNER

SPECIAL LANGUAGE PARTNER

Local Media Partner

This website uses cookies to enhance usage, for web analysis, advertising purposes and to integrate social media. You hereby give consent for this website or third-party suppliers to place cookies on your device. For more information please see our privacy policy