Login

usercockpit

جام «نه ارزش» 

جام «نه ارزش»- جایزه ویژه برنامه «فوتبال برای دوستی» است که هرساله در جریان فروم بین المللی کودکان به یکی از تیم های حرفه ای فوتبال اعطا می شود.

جام «نه ارزش» به تیمی که بیشتر از همه به ارزش های برنامه «فوتبال برای دوستی» پایبند باشد، اعطا می شود: دوستی، برابری، عدالت، سلامت، صلح، وفاداری، پیروزی، سنت ها و افتخار.

 

تیم فوتبالی که شایسته دریافت جام «نه ارزش» باشد در سه مرحله انتخاب می شود: رای گیری بین المللی برای هر باشگاه فوتبالی در سطح جهان که معیارهای لازم برای دریافت جام «نه ارزش» را داشته باشد، تنظیم فهرست فینالیست ها، انتخاب برنده توسط شرکت کنندگان برنامه «فوتبال برای دوستی» که به عنوان سفیران جوان برای پیشبرد ارزش های این برنامه فعالیت دارند. تمامی شرکت کنندگان در این برنامه به نفع تیمی که فکر می کنند از همه شایسته تر است رای می دهند، این شایسته بودن فقط از در حوزه ورزشی نیست بلکه اجرای طرح های اجتماعی نیز مورد توجه است. 


این باشگاه، فقط یک تیم فوتبال نیست، این باشگاه الگویی خواهد بود بود که فوتبالیست های جوان از آن پیروی خواهند کرد. بچه ها بزرگسالانی را انتخاب می کنند که می خواهند در آینده به آنها تبدیل شوند این جام که منعکس کننده تصور کودکان در خصوص نیکی است، باشگاه های حرفه ای را ترغیب کرده و در مرحله بعد باعث به وجود آمدن برنامه های اجتماعی در جهت کمک به دیگران می شود.

سال 2015 جام «نه ارزش» برای اولین بار توسط آکیم ریپرگر، مجسمه ساز مشهور آلمانی و فقط به تعداد یک عدد برای برنامه «فوتبال برای دوستی» ساخته شد.

 

جام یک اثر هنری منحصر به فرد محسوب می شود جام به شکل فیگور یک فوتبالیست جوان که کره زمینی که به شکل توپ فوتبال است، را در دست دارد، طراحی شده است. این فرم به صورت سمبولیک نشانه بودن آینده در دستان نسل درحال رشد می باشد، آینده ای که به ارزش هایی که این نسل به آن اعتقاد دارد و آن ها را توسعه می دهد، وابسته است

 

اولین جام «نه ارزش» در چارچوب سومین فروم بین المللی کودکان «فوتبال برای دوستی» به باشگاه فوتبال «بارسلونا» اعطا شد. کودکانی که به این باشگاه رای داده بودند، بر طرح های این باشگاه در حمایت از توسعه فوتبال کودکان و کمک به فوتبالیست های جوان کشورهای در حال توسعه توسط این باشگاه تاکید داشتند شرکت کنندگان جوان سومین فروم بین المللی کودکان «فوتبال برای دوستی»، جام را به معاون باشگاه بارسلونا رومن پونت اهدا کردند.

 

آکیم ریپیگر در سال 2016 یک جام دیگر «نه ارزش» را بار دیگر به تعداد یک عدد ساخت که در چارچوب فروم بین المللی کودکان «فوتبال برای دوستی» در میلان به باشگاه فوتبال «باواریا» اهدا گردید فرانتس بکن ‌بائر، رئیس افتخاری بایرن مونیخ این جایزه را دریافت کرد

 

سال 2016، همچنین تیم «الوحده» که سوریه را در دور چهارم برنامه «فوتبال برای دوستی» نمایندگی می کرد، موفق شد جام «نه ارزش» را دریافت نماید مراسم اعطای جام در چارچوب برنامه پخش عمومی فیلم مستند «سه روز بدون جنگ» در دمشق سوریه برگزار گردید فوتبالیست های تیم «الوحده» به دلیل پایبندی به ارزش های برنامه «فوتبال برای دوستی» و اراده شان برای رسیدن به پیروزی این جایزه را دریافت کردند.

سال 2017 نیز سفرای جوان سه باشگاه را برای رقابت و دریافت جام «نه ارزش» انتخاب می کنند برنده نیز در پنجمین فروم بین المللی کودکان در تاریخ 2 ژوئیه در سنت پترزبورگ اعلام خواهد گردید.

GLOBAL MEDIA PARTNER

GENERAL MEDIA PARTNER

SPECIAL LANGUAGE PARTNER

Local Media Partner

This website uses cookies to enhance usage, for web analysis, advertising purposes and to integrate social media. You hereby give consent for this website or third-party suppliers to place cookies on your device. For more information please see our privacy policy