Login

usercockpit

شرکت کنندگان در مورد «فوتبال برای دوستی» چه می گویند

تمرین می کنیم و تلاش می کنیم تا بهترین بازیکن باشیم و کشورمان را به بهترین نحو نمایندگی کنیم. من به اینکه ما را انتخاب کرده اند، افتخار می کنم و بی صبرانه منتظر ملاقات با همسن و سال های خودم که از بهترین ها در کشورشان هستند، می باشم و امیدوارم که با پیروزی به الجزایر برگردم».
لطفی ماجر، 14 ساله، الجزایر، الجزایر
الجزایر، 2016


«گوش» بودن در مسابقاتی به این مهمی برای هر فوتبالیستی افتخار بزرگی است این بازی ها یک تجربه منحصر به فرد خواهد بود و می توانیم با دوستان جدیدی از سراسر دنیا آشنا شویم».
الکساندر گونزالس، 14 ساله، بوینس آیرس‬‎، آرژانیتن.
آرژانتین، 2016


«من فکر می کنم که شانس این را دارم تا با همسن های خودم آشنا شوم و با آنها در زمین فوتبال رقابت کنم. زمانی که بزرگ شدم، من با آنها در مسابقات تیم های ملی کشورهایمان دیدار خواهم کرد و ما با هم جام «فوتبال برای دوستی» را به یاد خواهیم آورد».
روبن مارتیراسیان، 14 ساله، ایروان، ارمنستان
ارمنستان، 2016


«طرح «فوتبال برای دوستی» فرصتی استثنایی برای آشنا شدن با اسطوره هاست. من از ملاقات با بزرگان فوتبال نظیر فرانتس بکن باور که به عنوان سفیر جهانی طرح در فروم با ما شرکت خواهد کرد، به وجد آمده ام و ما می توانیم نه فقط او را ببینیم بلکه می توانیم با او صحبت هم بکنیم».
آندری پاتاپنکو، 14 ساله، باریسوف، بلاروس
لیسبون، 23 می 2014


«این سفر برای کودکان بسیار پربار بود: آنها با فرهنگ سایر کشورها آشنا شدند و با چشمان خود دیدند که فوتبال در وهله اول ورزشی است که در آن حتما نباید همیشه پیروز شد. مهمتر از پیروزی آن است که همیشه با افرادی که در زمین مسابقه با آنها روبرو می شوی، با احترام رفتار کنی»
الین تاپوزاکوف، صوفیه، بلغارستان
لیسبون، 24 می 2014


«باشگاه فوتبال فلومیننزه در تمرینات خود از یکی از پیشرفته ترین متدها در دنیا استفاده می کند: رویکرد چند وجهی آموزش، چرا که آنها مطمئن هستند هرچه شخص انسان بهتری باشد، به همان اندازه او بازیکن بهتری هم خواهد بود. ارزش های «فوتبال برای دوستی» با ارزش های باشگاه فوتبال فلومیننزه یکسان است و این برای من افتخاری خواهد بود تا نماینده برزیل در این بازی ها که هم برای ورزش و هم برای کودکان سراسر دنیا بسیار مهم هستند، باشم.
تیاگو ماچدو، مربی، باشگاه فوتبال فلومیننزه، ریودژانیرو، برزیل
برزیل، 2016


«من 10 سال است که فوتبال بازی می کنم. مدافع هستم، دقیقتر بگویم، دفاع وسط هستم و آرزو دارم تا یک فوتبالیست حرفه ای شوم و در تیم ملی یونان بازی کنم و در لیگ قهرمانان یوفا به قهرمانی برسم. من از اینکه امروز اینجا هستم بسیار خوشحالم. فکر می کنم مهمترین چیز، یافتن دوستان جدید است چرا که فوتبال برای من به معنای دوستی، برادری و سلامتی است».
انتونیوس آیکاناماپلوس، 15 ساله، آتن، یونان
لندن، 25 می 2013.


« من احساس فوق العاده ای دارم، چرا که حالا می دانم دانش و تلاش مورد توجه و قدردانی قرار می گیرند. موفقیت به من این اطمینان را داد که من خوب به انگلیسی می نویسم و حرف می زنم. من از خوشبختی در پوست خود نمی گنجم چرا که می توانم سهم خود را در توسعه ورزش انجام دهم. من امیدوارم که با همسالان خود از همه اروپا آشنا شوم، بتوانم دوستان جدیدی پیدا کنم و بعد از فروم هم رابطه با آنها را حفظ نمایم».
آنا زبک، 14 ساله، تسیپینا، کرواسی
 لیسبون، 23 می 2014

« این تعطیلات فراموش نشدنی هستند. ما در شهری دیدنی با افرادی بسیار جالب آشنا شدیم و زمان را خیلی خوب گذراندیم. من در این شهر حیرت آور افراد فوق العاده ای را دیدم، افرادی که حالا دوستان من شده اند. ما بازی را با هم دیدیم و من از اینکه گزارشگر باشم خیلی خوشم آمد چرا که این واقعا جالب است. امیدوارم که باز بتوانم این اتمسفر را تجربه کنم».
والنتین پیز، 13 ساله، تاورنی، فرانسه
 لیسبون، 24 می 2014


«در کشور من سنت های فوتبالی بسیار پررنگ هستند. زمانی که من بزرگ شدم، می خواهم در سطح جهانی برای کشورم بازی کنم. امروز هم من افتخار می کنم که آلمان را در برنامه جهانی «فوتبال برای دوستی» که کودکان کشورهای زیادی را با هم متحد می کند، نمایندگی می کنم».
روبین فلیک، 13 ساله، گلزینکرخن، آلمان
 لیسبون، 24 می 2014.

«ملاقات با بچه های سایر کشورها خیلی جالب بود، اعضای تیم ما این فرصت را بدست آوردند تا بهتر با هم آشنا شوند. ما هرگز این روزها را فراموش نخواهیم کرد و من امیدوارم که سال بعد بتوانم باز هم با شرکت کنندگان طرح «فوتبال برای دوستی» فوتبال بازی کنم.
مارسل کواچ، 12 ساله، بوداپست، مجارستان
 لندن، 25 می 2013.


«فوتبال در کشور ما بسیار محبوب است. بسیاری از باشگاه ها و بازیکنان ایتالیایی به موفقیت های بزرگی دست پیدا کرده اند. من فکر می کنم که دلیل این هم آن است که میلیون ها نفر خود را وقف این بازی کرده اند. من خوشبختم که امسال تیم ما در طرح «فوتبال برای دوستی» حضور دارد و ما این شانس را داریم تا با کودکانی از سراسر دنیا آشنا شویم، این کودکان نیز مانند ما عاشق فوتبال هستند»
دیوید پالیا، 14 ساله، روم، ایتالیا
لیسبون، 24 می 2014


«من قدردان کمپانی «گازپروم» هستم که این فرصت را برای باشگاه ما فراهم کرده تا در این برنامه اجتماعی با عنوان «فوتبال برای دوستی» شرکت داشته باشیم و کودکان را با ارزش های کلیدی این برنامه مانند برابری، دوستی، عدالت، صلح و ... آشنا کنیم.
الگ خالکوفسکی، مربی تیم فوتبال «داراگوی»، بیشکک، قرقیزستان
قرقیزستان، 2016


«من فکر می کنم که مهارت های ورزشی و احترام به سایر فرهنگ ها و ملیت ها ارزش بسیار بالایی دارند. برای من اصلا مهم نیست که فرد چه رنگ پوستی دارد یا او چه مذهبی دارد. من را به عنوان یکی از شرکت کنندگان برنامه «فوتبال برای دوستی» انتخاب کرده اند و دلیل این انتخاب هم آن است که من اجتماعی هستم و دوست دارم به دیگران کمک کنم».
ترسا خراسخاوس، 13 ساله، آلکمار، هلند
 لسیبون، 24 می 2014

« ما از اینکه تیم ما توانسته در برنامه اجتماعی جهانی گازپروم «فوتبال برای دوستی» شرکت کند، بسیار خوشحال هستیم. بچه های ما این فرصت استثنایی را بدست آورده اند تا با همسالان خود از سایر کشورها آشنا شوند و تجربیات خود را با آنها در میان بگذارند».
آدام کوخارچیک، ورشو، لهستان
 لیسبون، 24 می 2014

«اینکه ما در زمان فروم «فوتبال برای دوستی» نه فقط با همسالان خود از سایر کشورها گفتگو می کنیم بلکه امکان شرکت در یک مسابقه واقعی را نیز داریم، بسیار عالی است. من خیلی خوشحالم که در زمین فوتبال با تیم هایی از 16 کشور جهان دیدار می کنم.
فلیپه سوارز، 13 ساله، لیسبون، پرتغال
 لیسبون، 24 می 2014

« فروم «فوتبال برای دوستی» برای ما امکان دیدن دنیا، دیدن فینال لیگ قهرمانان یوفا و در نهایت لذت بردن از بازی فوتبالیست های حرفه ای را فراهم آورده است. این خیلی با حال است. این طرح به صورت کلی کمک می کند تا کودکان از شهرها و کشورهای گوناگون با هم دوست شوند. «فوتبال برای دوستی» زندگی من را تغییر داد. من تصمیم خود را گرفتم: فوتبال برای من فقط یک تفریح نیست، همه چیز من حول فوتبال ساخته می شود».
استانیسلاو کوتلیاروف، 14 ساله، یکاترینبورگ، روسیه
لیسبون، 24 می 2014


«اکثر شرکت کنندگان فروم «فوتبال برای دوستی» به صورت حرفه ای فوتبال بازی می کنند. ما همه آرزوی موفقیت در فوتبال را داریم و این را درک می کنیم که مهمترین چیز سلامتی است»
مارکو یانکویچ، 13 ساله، بلگراد، صربستان
لیسبون، 24 می 2014


«من خیلی خوشحالم که عضوی از برنامه «فوتبال برای دوستی» هستم. این برنامه مبلغ ارزش های بسیار مهمی مانند صلح است. ما جوان هستیم ولی ما درک می کنیم که چیزهایی هست که بر روی همه ما تاثیر می گذارد. ما بی صبرانه منتظر دیدن همسالان خود از سایر کشورها که مانند ما فکر می کنند، هستیم.
راک فریزر، 13 ساله، ماریبور، اسلونی
لیسبون، 23 می 2014


«سوریه همیشه کشوری بوده که در آن زندگی، صلح و فوتبال را دوست داشته اند. برای ما این فرصت بزرگی است تا پیام صلح خود را از طریق فوتبال به گوش تمام شرکت کنندگان این برنامه جهانی برسانیم. ما امیدواریم که بتوانیم نماینده خوبی برای فرهنگ خود که اساس تحمل و همزیستی مسالمت آمیز ماست، باشیم. این مهم بدون دعوت به برنامه «فوتبال برای دوستی» ممکن پذیر نبود و برای همین ما ممنون آنها هستیم».
کوتایبه الرفای، نماینده رسانه ای باشگاه الوادا، دمشق، سوریه
سوریه، 2016


« من پر از غرور شدم زمانی که دیدم پسرم با مسئولیت پذیری زیاد پرچم ترکیه را در حالی که لباس تیم «گالاتاسرای» بر تن داشت حمل می کرد. ما از شما و همه کسانی که به پسرم، خودم و خانواده ما کمک کردند تا چنین حسی را تجربه کنیم، تشکر می کنم. اولین چیزی ابن گفت این بود: «پدر، فوق العاده بود» ما از کمپانی «گازپروم»، باشگاه «گالاتاسرای» و مربی تیم فوتبال جوانان برای همه احساساتی که تجربه کردیم، قدردانی می کنیم».
دخا ساراچوغلو، پدر ابن ساراچوغلو، استانبول، ترکیه
استانبول، 12 ژوئن 2014


«ما از اینکه بخشی از برنامه «فوتبال برای دوستی» باشیم و این امکان را داشته باشیم تا با همسالان خود از کشورهای اروپایی آشنا شده و دوستان جدیدی پیدا کنیم که آنها هم فوتبال را مانند ما دوست دارند و چیزهای زیاد مشترکی داریم، بسیار خوشبخت هستیم».
یوگنی آرخیپوف، 13 ساله، کییف، اوکراین،
لیسبون، 24 می 2014


«ما فوتبال بازی می کنیم و می دانیم که پیروزی نتیجه تلاش تیمی است. همه بازیکنان باید تمام توان خود را در زمین به کار ببرند ولی در عین حال باید تیمی کار کنند و برای تیم بازی نمایند. این تنها راه پیروزی است. «فوتبال برای دوستی» دقیقا همین را تبلیغ می کند و ما به همین دلیل اینجا هستیم».
لویی آنسلی، 14 ساله، لندن، بریتانیا،
لیسبون، 24 می 2014


«من خیلی نگرانم که بخشی از یک برنامه بسیار بزرگ شده ام. برای ما نمایندگی ویتنام و پیوستن به سایر تیم های جوان از سراسر دنیا افتخار بزرگی است. من و دوستانم در تیم خیلی جدی تمرین می کنیم تا برای مسابقات آتی آماده شویم و امیدواریم که بتوانیم فوتبال جوانان ویتنام را به سطح جهانی نزدیک نماییم. ما همه امیدواریم که به زودی همه بیشتر در مورد فوتبال ویتنام خواهند دانست و برای ما شرکت در مسابقات دوستانه جهانی مانند این شانس بسیار بزرگی است».
نگوئن نا مین، 13 ساله، پلیکو، ویتنام
ویتنام، 2016

GLOBAL MEDIA PARTNER

GENERAL MEDIA PARTNER

SPECIAL LANGUAGE PARTNER

Local Media Partner

This website uses cookies to enhance usage, for web analysis, advertising purposes and to integrate social media. You hereby give consent for this website or third-party suppliers to place cookies on your device. For more information please see our privacy policy